özerka

TOZ TOPLAMA ÜNİTELERİ

Toz toplama ünitesi, bir ortamdaki tozlu ya da ortamdaki işlemden oluşmuş parçacıkların toplanmasına yarayan bir sistemdir. Firmanın ihtiyacına göre şekil ve boyut değiştirebilmektedir.
Toz toplama ünitesi, ahşap ve mobilyacılıkta, lazer-plazma kesme masaları imalatında,  kimya, demir-çelik, çimento, kağıt, gıda, ilaç, döküm, taş-toprak sanayisinde, toz karıştırma ve toz gönderme işlemlerinde, karışık malzeme ile çalışan yerlerde, metal parlatma ve kumlama işlerinde, kaynak işlerinde ve buna benzer faaliyet alanlarının olduğu yerlere talebi çok olan bir sistemdir.
Toz toplama ünitesi basınçlı hava ile ortamdaki tozun çekilmesi işlemini içermektedir. Bu üniteler son derece sağlam çelikten üretilmektedir. Çekilmek istenen maddeye göre programlanabilir ve ilerideki boyutları çalışma alanına göre değiştirilebilmektedir.

Tünel Tipi Fırın

 

Demonte sistem sanwich panellerden oluşup adındanda anlaşıldığı gibi kapalı kutu tipinde tek tarafından tek yada çift kanat kapı ile fırın içerisine kullanıcının amacına göre tasarlanmış döküm tekerlekli araba ile boyalı malzemenin girişi ve boyanın ısı ile kürlenmesi sağlanır.

Avantajı yakıt yönünden diğer tip fırınlara göre kapalı sistem çalıştığından daha az yakıt tüketirler ve istenilen ısıya daha hızlı ulaşır. Dez avantajları boyanacak olan ürün kabinde boyandıktan sonra arabaya asılana kadar olan aşamada çarpma ve temaslardan sebep rütuşlar çıkabilir ve zeminde araba itildiğinden olumsuz düşmeler ve temaslar yaşanabilir. Çalışma verimliliği daha fazla personel gerektirmektedir.

Box Type Fırınlar genel olarak düşük kapasiteli imalâtlarda, ilk yatırım maliyetinin düşüklüğü sebebi ile tercih edilmektedir.

Teknik Özellikler

 Isıtma ünitesi termobloklu olup yanma odası 310 kalite paslanmazdan imal edilmiştir.

 Max ısıtma gücü 250° dir.

 Sistemde mazot brülörü ve doğalgaz brülörü kullanılabilir

 Isıtma ünitesinde TSE, CE onaylı brülörler kullanılmaktadır.

 Gövde panellerinde 60 mm, cehennemlik kısımlarında ise tamamen taş yünü kullanılmaktadır.

 Üst ortadan ayarlı menfez üflemeli sıcak hava kanalı alt dip kısımdan sıcaklığı emerek sirkülasyon sağlamaktadır.

005

Kutu Tipi Fırın

Demonte sistem(Yanma Odası dahil) Sanwich panellerden oluşup adındanda anlaşıldığı gibi tünel tipindedir.

Fırın içerisine ürün sevkiyatı web ve kardan olarak adlandırılan yatay çalışan konveyör ile yapılmaktadır. Bu tip fırınlar açık kapılarla hizmet verir kesintisiz olarak kabinde boyanan ürünlerin kürlenmesi işlemi devam eder iş gücü yönünden çok verimli bir sistemdir. Açık olan kapılardan ısı kaçaklarını en aza indiren hava perdeleri vardır. Bu tip fırınlarda rütuş ve benzeri sorun yaşanmaz çünkü ürün konveyöre asıldıktan sonra fırından çıkıp soğuyana kadar sarsıntı veya temasa maruz kalmaz. Seri üretimlerin vazgeçilmez modelidir.

Endüstride yüksek kapasiteli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Tunnel Type Pişirme ve Kurutma Fırınları beyaz eşya, otomotiv, inşaat, tarım makineleri, alüminyum sanayi gibi çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır.

 

Teknik özellikler

 Isıtma ünitesi termobloklu olup yanma odası 310 kalite paslanmazdan imal edilmiştir.

 Sistemde mazot brülörü ve doğalgaz brülörü kullanılabilir

 Isıtma ünitesinde TSE, CE onaylı brülörler kullanılmaktadır.

 Gövde panellerinde 60 mm, cehennemlik kısımlarında ise tamamen taş yünü kullanılmaktadır. Tünel giriş ve çıkışlarında ısı yalıtımını sağlayan hava perdeleri mevcuttur.

11822633_503084193174190_686307353202666466_n